Na czym nie zarabiać i jakich sposobów pracy online unikać?

Na czym nie zarabiać i jakich sposobów pracy online unikać

Zarabianie w internecie — Na czym nie zarabiać i jakich sposobów pracy online unikać? Sprawdź listę tych zajęć i dlaczego nie są korzystne

Zarabianie w internecie to coraz popularniejsze zajęcie. Można pracować zarówno na etacie w realnych firmach, ale i online, być freelancerem czy dorabiać w mniej zobowiązujący sposób. W sieci istnieje jednak wiele sposobów zarabiania, które nie są dla nas korzystne i nie pozwalają zarobić żadnych znacznych pieniędzy. Najczęściej dowiadujemy się o tym samodzielnie, poświęcając czas na takie zajęcia, a następnie poznając ich mechanizm działania na własnej skórze.

Poniżej prezentujemy listę prac online w internecie, które warto omijać szerokim łukiem.

Piramidy finansowe i programy finansowe

Pierwszym rodzajem zarabianie w internecie, które należy unikać za wszelką cenę, są różnego rodzaju piramidy finansowe. Są to programy polegające na wpłacie pewnej sumy i uzyskiwaniu z niej dochodów. Działanie takie ubrane jest w różne formy np. pakietów akcji, stawek, naliczeń czy innego rodzaju profitów. W rzeczywistości programy te z jednej strony przyjmują wpłaty od swoich klientów, a następnie z nich wypłacają środki kolejnym do momentu gdy zobowiązania nie przewyższą aktualnych wpłat. Najlepszym przykładem na to, że dany program finansowy to piramida jest np. oferowanie podwojenia wpłaty czy innego rodzaju promocji.

Żadna firma inwestycyjna nie da klientom 50% pieniędzy gratis, a anonimowe firmy finansowe z internetu nie mają również możliwość zarabiania dla swoich klientów, gdyż w takim przypadku zarabiałyby na siebie np. grając na giełdzie czy inwestując, a nie pracowały dla klientów i byłyby rozchwytywane np. w kręgach finansowych.

Nigdy nie powinniśmy wpłacać żadnych pieniędzy, licząc na ich szybkie pomnożenie i korzystać z takich systemów zarabiania pieniędzy.

Polecanie produktów dla osób prywatnych

Wątpliwej jakości pracą internetową jest polecanie produktów dla osób prywatnych. Bardzo często w internecie możemy znaleźć ogłoszenia pracy pisane wręcz anonimowo zapewniające wysokie zyski polegającej na polecaniu produktów. Nie jest to afiliacja, z której możemy skorzystać np. na specjalnych serwisach, gdzie zakładamy swoje imienne konto i polecamy produkty.

Polecanie produktów dla osób prywatnych jest najczęściej próbą wykorzystania nas. Produkty te mogą być nie do końca legalne, mogą być niskiej jakości lub osoby chcące je promować nie chcą narażać się na blokady kont np. w social mediach. W najlepszym razie są to te same produkty, jakie znajdziemy w programach afiliacyjnych, ale polecać będziemy je dla kogoś za niższą stawkę — dzieląc się za darmo z podstępnym zleceniodawcą.

Jeśli chcemy polecać produkty w sieci, jedynym na to sposobem jest zarejestrowanie się na portalu np. FireAds czy MyLead i polecanie ofert bezpośrednio przez dany program. Pełną listę sprawdzonych programów partnerskich znajdziesz tutaj: Programy partnerskie.

Testowanie kont bankowych i składanie wniosków

Bardzo popularną i niestety opłakaną w skutkach pacą online jest testowanie kont bankowych czy składanie wniosków przez internet. Nie jest to praca a wręcz wyłudzenie danych. Cały proces polega na tym, iż nieuczciwe osoby przyjmują za założenie konta bankowego lub wniosku kredytowego przez nas prowizję. Nie mówią one o tym, a jedynie podają się za rzekomych pracowników danej firmy czy instytucji finansowej sprawdzającej np. konta bankowe.

O ile zdecydują się nam przekazać jakiekolwiek wynagrodzenie po założeniu konta czy wypełnianiu wniosku o chwilówkę naszymi danymi, będą to bardzo małe sumy — nieporównywalnie mniejsze aniżeli te, które otrzymają oni z programów afiliacyjnych. W najgorszym razie nasze dane mogą zostać przyjęte i rzeczywiście wykorzystywane do przestępstw czy kradzieży.

Nigdy nie wolno podawać w internecie naszych danych osobowych a oferty testowania produktów finansowych czy składania wniosków powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Rozwiązywanie ankiet

Tym razem legalną i uczciwą pracą online, choć też taką, która nie przynosi zysków, jest wypełnianie ankiet. Jest to popularny sposób na zarabianie pieniędzy, z tym że w większości przypadków nie przynosi on żadnego zysku.

W sieci istnieje wiele paneli badawczych, które za wyrażenie swojej opinii na dany temat w krótkiej ankiecie wypłacają drobne sumy pieniędzy. Są to najczęściej kilku złotowe stawki. Choć wizja pracy w taki sposób jest pozytywna, w rzeczywistości, pracując tak online, nie zarobimy zbyt wiele.

Ankiety przeważnie przychodzą do wypełnienia bardzo rzadko, a dodatkowo musimy się do nich kwalifikować i spełniać sztywne warunki odnośnie naszego wieku, płci, zainteresowań, pracy, lokalizacji i wielu innych czynników. Nawet poświęcenie czasu na zarejestrowanie się na wszystkich możliwych portalach z ankietami przeważnie nie przyniesie nam większego zysku miesięcznie niż kilkaset złotych przy jednoczesnym dużym nakładzie czasowym, jaki będziemy musieli poświęcić na wypełnianie ankiet czy przeglądanie e-maili.

Wypełnianie ankiet wiąże się jeszcze z jednym minusem. Jest to minimalna kwota wypłaty. Często ustawiana jest na wysoką sumę np. 100 złotych gdzie jej uzyskanie, nie jest praktycznie możliwe w miesiąc. Firmy takie bazują często na osobach, które wykonują pierwotnie ankiety, ale zniechęcają się i nie wypłacają swoich zarobków.

Granie za pieniądze

Bardzo złym pomysłem na zarabianie pieniędzy w internecie jest granie za pieniądze. Dotyczy to zarówno bukmacherów, serwisów z pokerem na pieniądze czy z grami online. Są to firmy, które zarabiają na tym, że ich klienci przegrywają. Choć mamią one pięknymi grafikami i potencjalnie dużymi zyskami, przeważnie w starciu z takimi firmami to właśnie one wygrywają z klientami.

Firm takie mogą posiadać specjalne programowanie uniemożliwiające wgrywanie nam pieniędzy lub nie wypłacać pieniędzy jeśli uda nam się wygrać. Często takie strony internetowe działają na granicy prawa lub zgodnie z prawem egzotycznych państw, gdzie nie mamy możliwość ubiegania się o swoją wygraną.

Bardzo często, aby zachęcić do dalszego grania i większych wpłat serwisy tego typu umożliwiają wygrywanie lub oferują atrakcyjne bonusy. Jest to jedynie haczyk, a według różnych statystyk dotyczących np. zakładów bukmacherskich z firmami tego typu regularnie wygrywa jedynie kilka procent specjalistów doskonale znających się na matematyce i sporcie czy kilkanaście procent klientów losowo wybieranych przez systemy gier losowych, tak, aby dana firma oferująca płatne gry nie była stratna.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi