Jak zarabiać na grach

Jak zarabiać na grach

Marzy Ci się praca przed komputerem z kubkiem kawy i do tego dobrze płatna? jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Zarabianie na grach właśnie tak wygląda. Uprzedzając pytania – ten artykuł nie będzie o prowadzeniu sklepu ani o tym jak zamawiać i sprzedawać gry pudełkowe. W tym artykule dowiesz się jak zarabiać na grach w wersji cyfrowej oraz gdzie tanio można takie gry kupić i sprzedać z zyskiem.

Jak zarabiać na grach – o co w tym chodzi ?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, sprzedajemy gry w wersji cyfrowej – nie pudełkowej. Gry w wersji cyfrowej sprzedajemy poprzez wysłanie klucza do gry lub loginu i hasła do konta, na którym dana gra się znajduje – i to wszystko.

Jest to o wiele wygodniejsze i szybsze niż sprzedaż gier w wersji pudełkowej. Warto również zwrócić uwagę, że sprzedając gry w wersji cyfrowej nie musimy ponosić kosztów wysyłki ponieważ „gry cyfrowe wysyłamy mailem”.

Jak zarabiać na grach 2

Możemy gry podzielić z racji ich przeznaczenia na 2 główne kategorie:

 • gry na konsole (najbardziej znane Xbox i PlayStation),
 • gry na pc ( najbardziej popularna platforma Steam) i na nich się skupimy.

Czym jest więc Steam? Najprościej rzecz ujmując, jest to platforma skupiająca miliony graczy na której możemy kupować i grać w gry.

Jak inwestować

Jak zarabiać na grach – 3 sposoby

 • sprzedasz kluczy do gier,
 • sprzedaż kont na których są już gry,
 • sprzedajemy dostępu do kont, na których są gry – jest to najbardziej opłacalne.

Sprzedaż kluczy do gier – kupujemy klucze do gier i sprzedajemy je z zyskiem. Jeden klucz do gry możemy sprzedać tylko dla jednego klienta. Klient sam musi poprzez Steam ściągnąć i aktywować grę poprzez klucz.

Sprzedaż kont Steam na których są gry – sprzedaż polega na podaniu klientowi loginu i hasła do konta na którym dana gra się już znajduje. Jedno konto możemy sprzedać tylko dla jednego klienta, takie konto staje się własnością klienta.

Sprzedaż dostępu do konta Steam z grą– jest to najbardziej opłacalna metoda sprzedaży gier. Czemu? Odpowiedź jest prosta, daną grę kupujemy tylko raz a dostęp do konta Steam z tą grą sprzedajemy nieskończoną ilość razy! Słowo klucz: dostęp – oznacza, że nie sprzedajemy kont Steam a jedynie dostęp do danego konta Steam. Klient wchodząc na konto instaluje grę na swoim komputerze i może w nią grać offline bez żadnych przeszkód. Konto takie nazywamy współdzielonym.

Ile można zarobić na grach ?

Popyt na gry jest ogromny – wystarczy przejrzeć ilość sprzedanych gier na popularnych serwisach np. Allegro i przeliczyć, ile możemy zarobić. Pierwsza pozycja: 9,79 x 2875 = 28 146,25 zł. Druga pozycja: 19,79 x 1529 = 30 258,91 zł. Trzecia pozycja: 69,90 x 1395 = 97 510,5 zł !

Sprzedany gry - Allegro Jak zarabiać na grach

Jak widzicie, fakty mówią same za siebie. Na sprzedaży gier można zarobić i to duże pieniądze. Osoby które są graczami, mogą zwrócić uwagę na fakt, że ceny gier na przykładowych aukcjach są zaskakująco niskie.

Te same gry w sklepie Steam kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Klient zamiast płacić kilkaset złotych może mieć tą samą grę o wiele taniej – wybór jest prosty. W kolejnej części dowiesz się gdzie można kupować takie gry o 20-90% taniej.

Jak zarabiać na grach – co nam będzie potrzebne?

Są dwa sposoby, aby tanio kupić gry. Pierwszy jest o wiele prostszy. Platforma G2a.com – tu możemy kupić tanie gry na różne platformy. Wystarczy się zarejestrować i wybrać grę. Często są organizowane promocje gdzie grę możemy kupić taniej nawet o 90%.

Drugi sposób wymaga od nas trochę pracy. Jak już wcześniej napisaliśmy, gry możemy kupować na Steamie. Ciekawostką jest fakt, że ceny gier na Steamie różnią się w zależności od regionu (kraju). I np. ceny gier dla Rosjan będą tańsze niż dla Polaków czy Niemców. Steam sprawdza naszą lokalizacje po adresie IP i żeby kupić tanie gry musimy wyjechać do Rosji…. – żart 🙂

Aby kupić tanio gry wcale nie musimy jechać do Rosji, wystarczy nam oprogramowanie, które będzie pokazywało platformie Steam, że nasz komputer jest na terytorium Rosji. Takie oprogramowanie to OkayFreedom VPN Dzięki niemu możemy wybrać dowolny kraj z którego chcemy, aby nasz komputer był widoczny. O jego przydatności i funkcjach napiszemy w dalszej części.

Podsumowując, dzięki OkavFreedom VPN będziemy mogli kupić gry taniej, niż w Polsce czy innych krajach. Jednak jeżeli chcemy kupować gry jeszcze taniej, przydatny będzie serwis o nazwie plati.market

Jest to platforma na której rosyjscy użytkownicy sprzedają gry jeszcze taniej niż byśmy je kupowali przez Steama w Rosji. Dzięki temu gry możemy kupować o 20-60% taniej. My skupimy się tylko i wyłącznie na kupowanie gier na plati.market.

plati.market

Jak i gdzie kupić tanio gry

Jeżeli nie wybraliście platformy G2a.com poniżej macie opisany drugi sposób na zakup taniej gry.

Krok 1: ZAKUP GRY

Wchodzimy na plati.market i kupujemy wybraną grę – najlepiej wybrać tę, której premiera była niedawno. Na Plati nie musimy się rejestrować, podczas zakupu podajemy adres mailowy na który przyjdzie klucz do gry. Na tym etapie nie musimy mieć uruchomionego OkayFreedom.

Jeżeli chcemy sprzedawać same klucze do gier, na tym etapie kończy się nasza praca. Należy pamiętać, że sprzedając taki klucz np. na Allegro, klient sam musi wykonać kroki 2-3. Jeżeli jednak chcemy sprzedawać konta Steam z grami lub dostęp do kont Steam wykonujemy dalsze kroki.

Krok 2: AKTYWACJA OkayFreedom VPN

OkayFreedom VPNŚciągamy wcześniej wspomniany program OkayFreedom VPN Licencja premium na rok do tego programu kosztuje 29,95$ ale na platni.market taką roczną licencję możemy kupić już za 0,5$ np. TUTAJ

Po ściągnięciu i instalacji OkayFreedom VPN uruchamiamy go i w ustawieniach wprowadzamy licencję zakupioną na plati.market. Po tym kroku, wybieramy z menu kraj Rosja.

Podczas instalacji oprogramowania OkayFreedom VPN należy akceptować wszystkie zgody. Prawidłowo działający OkayFreedom powinien świecić się na zielono.

Przed przejściem do punktu 3 sprawdź, czy twoje IP zmieniło się na rosyjskie https://www.iplocation.net/ – jest to bardzo ważne!

Krok 3: INSTALACJA GRY NA STEAM POPRZEZ ZAKUPIONY KLUCZ Z PLATI.MARKET

Ten krok wykonujemy na włączonym OkayFreedom VPN z ustawieniem kraju – Rosja !!!

Będąc na Rosyjskim IP zakładamy konto na stronie Steam .Podczas rejestracji zwróć uwagę na „Twój kraj zamieszkania” – powinna być automatycznie ustawiona Federacja Rosyjska.

Gdy przejdziemy rejestrację, ściągamy i instalujemy oprogramowanie Steam. Po jego instalacji uruchamiamy go i logujemy się danymi podanymi podczas rejestracji.

Tworzenie konta na Steam

Aktywacja gry na SteamPo zalogowaniu się do programu Steam, musimy aktywować grę poprzez podanie klucza zakupionego na plati.market. Aby to zrobić z górnego menu wybieramy „Gry” a następnie „Aktywuj produkt na Steam”. W kolejnym polu akceptujemy zgody i wpisujemy klucz do gry. Po jej aktywowaniu zostaje ona przypisana do danego konta Steam.

Jak zarabiać na grach – dwie drogi zarobku
 • sprzedaż całego konta Steam z grą tylko dla jednego klienta,
 • sprzedaż dostępu do konta Steam z grą dla nieskończonej ilości klientów.

Gdy zdecydujemy się sprzedawać dostęp do konta należy pamiętać, aby konto Steam tworzyć za każdym razem dla danej gry. Jeżeli będziecie dodawać gry do jednego konta Steam a potem sprzedawać do niego dostęp, klient będzie miał do dyspozycji wszystkie gry jakie są przypisane do danego konta.

Jak zabezpieczyć się przed utratą współdzielonego konta Steam?

Po uruchomieniu programu Steam w lewym górnym rogu klikamy Steam – Ustawienia – Rodzinne i zaznaczamy „Wszystkie gry” po czym akceptujemy. Następnie zostaniemy poproszeni o ustawienie kodu PIN. Dzięki niemu będziemy mogli włączać i wyłączać tryb rodzinny. Jeżeli tryb rodzinny jest włączony, nie ma możliwości zmiany ustawień, dostępne są tylko gry.

Co nam to daje? Klient który kupił od nas dostęp do konta Steam nie będzie miał możliwości zmiany ustawień naszego konta w tym zmiany adresu mailowego.Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: LINK

Jak zabezpieczyć konto na Steam

Gdzie sprzedawać gry?

Tu raczej nie ma ograniczeń. Gry możemy sprzedawać wszędzie. Na allegro.pl czy olx.pl jak również na zagranicznych portalach np. ebay.com. Wystarczy w wyszukiwarce google, wpisać sobie frazę „classifieds” i poszukać właśnie takich portali ogłoszeniowych. Możemy również dodawać ogłoszenia na grupach FB czy forach poświęconych grom.

Należy dodać, że zarabiać możemy sprzedając nie tylko gry na Steam. Możemy równie dobrze sprzedawać gry na konsole czy klucze do różnych programów.

UWAGA: ten artykuł wykorzystujesz na własne ryzyko 🙂 Przedstawione materiały mają charakter wyłącznie informacyjny, nie stanowią jakiegokolwiek rodzaju porady

24 thoughts on “Jak zarabiać na grach

 1. Świetny poradnik na grach i duży plus, że darmowy. Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z zarabianiem na grach i nastawiam się głównie na sprzedaż dostępu do kont z grami – jest to chyba najbardziej opłacalne

 2. Fajny poradnik, nie wiedziałem że zarabianie na grach jest takie proste!! Mam na koncie już pierwsze sprzedane gry na allegro.pl

 3. Widziałem jak ludzie sprzedają takie kursy po kilkaset zł a tu proszę, jest wszystko za free!!! Dzięki

 4. Witam bardzo świetnie wszystko napisane super kurs!!
  Mam tylko pytanie do Pana jak to wygląda z tą sprzedażą kont wspoldzielonych jeśli na przykład kupi ode mnie 100 osób tego samego dnia dostęp to czy one tego samego dnia będą mogły z tego konta tą grę zainstalować? Widziałem gdzieś jakieś sinformacje o kolejkach że tylko 5 komputerów na raz może instalować czy nawet tylko 5 komputerów na dobę a jak to w praktyce wygląda? Na allegro widziałem jakieś ogloszenia z kontami VIP że wtedy może instalować więcej użytkowników na dobę tyle wyczytałem w ogłoszeniach. Ale jestem w tym nowy i nie wiem jak to dokładnie wygląda
  Mógłby mi Pan to wyjaśnić?
  Dziękuję i pozdrawiam

 5. A jak się rozliczać z takiej sprzedaży? Przecież kupowane są klucze z rosyjskiego rynku ze stawką VAT 0%. Chcąc cokolwiek sprzedawać w Polsce trzeba doliczyć 23% więc idąc tym tokiem myślenia i widząc w jakich cenach sprzedają ludzie klucze do gier odprowadzało by się więcej podatku oraz VATu niż się grę zakupiło. Bez działalności można do 1200 zł dochodu mieć co się w moment osiąga. Nie odprowadzając podatku ani VAT możemy mieć poważne problemy ze skarbówka…

  1. Tak, masz tu absolutną rację. O ile handel bez posiadania firmy jest od jakiegoś czasu możliwy i nazywany jest działalnością niezarejestrowaną, obarczoną limitem przychodu do 50% średniej krajowej (przychodu, a nie zysku!) o tyle kwestia VAT i cła pozostaje w kwestii takiej działalności niejasna. A to oznacza, że powinniśmy płacić zarówno VAT jak i cło, o ile dotyczy on takiej sprzedaży. Pamiętać też należy o fakcie, że mimo iż ustawodawca umożliwia nam od kilku miesięcy prowadzenie działalności niezarejestrowanej to, jak wspomniałem, jest ona możliwa tylko do osiągnięcia konkretnego pułapu przychodu. Należy też pamiętać, że nie jest ona zwolniona z podatku dochodowego, który musimy zapłacić po złożeniu zeznania rocznego. Gdybyście zajęli się sprzedażą szalików robionych przez babcię na szydełku to prawdopodobnie nikt by się do Was nie przyczepił nawet gdybyście podatku nie zapłacili. Zakładam jednak, że temat sprzedaży gier jest popularny bo łatwo z tym biznesem wystartować, a to oznacza, że konkurencja jest duża. Piszę o tym dlatego, że większość kontroli skarbowych to wynik donosów. Mówiąc prostym, internetowym językiem: jeśli wejdziecie w sprzedaż na Allegro a jest tam pewnie mnóstwo osób, które chcą dorobić w łatwy i przyjemny sposób siedząc w domu, to ktoś prędzej czy później was PODPIERDOLI do US. Dlatego działanie w oparciu o tzw. działalność niezarejestrowaną (gdzie nie musisz zakładać własnej firmy) sprawdza się najlepiej jeśli chcesz handlować czymś co kupujesz i sprzedajesz w Polsce i zapłacisz za to podatek. Świadczenie usług jeszcze lepiej i bezpieczniej łapie się w tę działalność niezarejestrowaną. Ale gdy dochodzi nam już import, VAT, cło to wg mnie nie da się tego LEGALNIE zrobić bez prowadzenia DG. Może jeśli ktoś wykaże się sprytem i przygotuje odpowiednio przemyślany regulamin to dałoby się taką sprzedaż podciągnąć pod usługę, wtedy dałoby się ominąć cło i vat. Tak jak bym to zrobił będąc zainteresowanym sprzedażą gier wg wskazówek z tego, bardzo ciekawego, artykułu. Może większości z Was zupełnie nie zainteresuje to co tutaj napisałem i będziecie starali się cichaczem jechać na nielegalu. To wasz wybór. Mam nadzieję, że choć kilkoro z Was dzięki tym kilku zdaniom ode mnie zastanowi się jednak nad tematem.

 6. Witaj, a czy klient który zakupi taką grę która jest ciągle zapisywania na rosyjskiej lokalizacji musi też mieć ustawione żeby IP pokazywało że się znajduje w Rosji? Czy może normalnie po zakupie wykonać instalacje i grać na polskim vpn?

 7. Dzięki wreszcie dostałem artykuł. W tej chwili ten artykuł jest wielką ulgą, ponieważ z powodu koronawirusa gospodarka załamuje się i pozywa do blokady, większość z nas jest w domu, więc popyt na gry musi wzrosnąć. Dzięki za udostępnienie. Oto narzędzie iplocation.io, które pokazuje również lokalizację IP na mapach.

 8. Coś mi tu się nie zgadza…jak mam niby sprzedawać dostęp do konta steam wielu osobą,skoro znalazłem taką oto informację,,Steam nie wspiera jednoczesnego korzystania z jednego konta przez kilku użytkowników. Zgodnie z licencją, gry powiązane z kontem Steam są przeznaczone tylko dla jego właściciela.

  Jeśli ktoś spróbuje zalogować się na konto, z którego w tej chwili korzysta już ktoś inny, obecnie zalogowany użytkownik otrzyma komunikat „Invalid Steam UserID Ticket” i będzie musiał się ponownie zalogować, aby kontynuować grę (jeśli wylogowany użytkownik zaloguje się ponownie, drugi użytkownik zostanie wylogowany na tej samej zasadzie).”Trochę lipa no nie???Pytanie brzmi czy mogę jedną zakupioną gre instalowac na wielu kontach i w ten sposób sprzedawać całe konta?Czy jedną gre mogę zainstalować tylko raz na steam?
  Ten artykuł to pisał chyba ktoś,kto sprzedaje kursy,,jak sprzedawac gry” i napisał takie coś,co szybko zniechęci ludzi do sprzedaży gier.Bo to,co tutaj jest napisane,brzmi wiarygodnie ale sprzedaży dostepu do jednego konta wielu osobą już nie albo ja jestem nie doinformowany…jeżeli tak to proszę aby ktoś mnie poinformował

  1. W artykule wyjaśniliśmy dokładnie co oznacza sprzedaż dostępu do konta steam z grą. „…Klient wchodząc na konto instaluje grę na swoim komputerze i może w nią grać offline bez żadnych przeszkód. Konto takie nazywamy współdzielonym.” Oznacza to, że klient nie gra w grę online poprzez zakupiony dostęp do konta Steam czyli nie ma tutaj mowy o problemach, które poruszasz w swoim komentarzu.

   1. Witam,dzieki za odpowiedź na wstępie…A więc ,,kluczem”jest,to że ktoś kto kupi grę musi grać offline i wtedy STEAM nie zbanuje konta.A jeżeli ktoś nie posłucha i będzie grał online i go zbanuja a tobie przepada konto do którego sprzedajesz dostep razem z grami i masz xxxx niezadowolonych klientów,którzy zapłacili za dożywotni dostęp do konta i mają nic.Jest jakiś sposób żeby ustawić tylko granie offline z poziomu konta STEAM?Bo przecież ludzie nie posłuchają jak im powiesz,,graj offline tylko”

 9. Trzy kwestie. Właściciel strony bardzo Wam pomaga. Ale uzupełnię:
  1. Jeśli nie wiesz jak to wygląda w praktyce, to zobacz to od strony klienta.
  2. Jedną grę na STEAM można aktywować tylko na jednym koncie.
  3. Taki dostęp do konta z grą można odsprzedawać dowolną ilość razy.
  4. Nie da się grać on-line. Rozgrywkę online może prowadzić tylko jedna osoba naraz.
  5. Najlepiej mimo wszystko kupować gry na polski STEAM.
  6. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda od strony klienta, po prostu zostań klientem xD

  Macie gotowca bo mam dobry humor.

 10. Witam czy jak kupie grę na Platimarket to dostanę fakturę czy to sa ogłosznia osób fizycznych ?

 11. Zakupiłem OkayFreedom VPN Premium z plati.market, pobrałem, zainstalowałem i zresetowałem komputer, ale nie mogę uruchomić, jak klikam ikonę to nic się nie dzieje i nie mam jak wpisać kodu od sprzedającego, proszę o pomoc jak mam uruchomić program ?

 12. Udało mi się uruchomić VPN, wpisałem kod, ustawiłem kraj Rosja, sprawdziłem IP i jest ustawione na Rosje. Nagle zerwało mi połączenie wifi od Orange i jest tylko napisane sieć niezidentykowana, co mam teraz zrobić ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi