Programy partnerskie – top lista. Jak zarabiać online

Na początku wyjaśnijmy, czym są programy partnerskie. Przede wszystkim są to systemy w których zarabiamy na prowizjach za sprzedaż przedmiotów czy usług. Napisaliśmy „zazwyczaj” ponieważ jak się przekonacie dalej nie tylko za sprzedaż dostajemy wynagrodzenie.

Istotnie programy partnerskie i ich zasada działania jest dość prosta, my jako wydawca-partner reklamujemy produkty/usługi danego reklamodawcy w zamian za prowizję od sprzedaży lub stałą stawkę. Oczywiście w programach partnerskich często pojawiają się różne modele rozliczeń, które na wstępie warto jest sobie omówić.

Programy partnerskie – modele rozliczeń

CPM (Cost per 1000) – reklamodawca płaci nam za 1000 wyświetleń reklamy na naszej stronie. Jest to wygodny model rozliczeń jeżeli mam bardzo duży ruch.

CPC (Cost Per Click) – w tym modelu dostajemy wynagrodzenie za każde kliknięcie w reklamę. Jest to chyba najpopularniejszy sposób rozliczeń reklamodawcy z wydawcą.

CPL (Cost Per Lead) – w tym przypadku dostajemy wynagrodzenie za wypełnienie wniosku czy dokonanie rejestracji.

CPA (Cost Per Action) – tu metoda rozliczenia jest prawie identyczna jak w przypadku CPL z tą różnicą, że wynagrodzenie otrzymujemy za każdą wykonaną czynność np. przeczytanie artykułu, pobranie jakiegoś pliku,rejestrację czy rozegranie rundy w grze.

CPS (Cost Per Sale) – w tym modelu dostajemy stałą lub procentową prowizję od sprzedania rzeczy lub usługi np. klient założy konto w banku – dostajemy stałą prowizję lub klient kupi jakąś rzecz w sklepie – dostajemy prowizję procentową. Rozliczenie to jest korzystne dla reklamodawcy gdyż płaci on prowizję, tylko kiedy dojdzie do sprzedaży.

Flat Fee – ten model rozliczeń polega na otrzymaniu określonego wynagrodzenia za emisję reklamy na naszej stronie. W przypadku takiego rozliczania się z reklamodawcą, wystarczy umieścić reklamę na swojej stronie na określony czas za z góry ustalone wynagrodzenie.

Programy partnerskie – gdzie się promować żeby zarobić

Jak wspomnieliśmy na początku, w programach partnerskich zarabiamy na prowizjach za sprzedaż czyli w uproszczeniu: polecamy dany produkt – ktoś go kupuje – my otrzymujemy prowizję. Prowizja ta nie zawsze musi dotyczyć sprzedaży danego produktu czy usługi. Prowizję możemy otrzymać jeżeli nasz polecający np. pozostawi swoje dane kontaktowe, pobierze jakieś oprogramowanie czy zapisze się do newslettera.

Nasze zarobki w programach partnerskich są uzależnione od ilości poleconych za których dostaniemy prowizję. Nie jest tajemnicą, że im więcej uzyskamy poleconych tym więcej zarobimy.

Gdzie więc szukać naszych poleconych i promować produkty z programów partnerskich?

Facebook –  tu mamy dwie opcje, darmową i płatną. Opcja darmowa to promocja produktów na własnym profilu FB i wśród znajomych. Dodatkowo warto jest promować produkty w różnych grupach tematycznych. Opcja płatna to wykupienie reklamy na Facebooku. Jest to świetne rozwiązanie biorąc pod uwagę liczbę użytkowników FB (potencjalnych poleconych) oraz to, że reklamę możemy targetować do wybranej grupy ludzi.

Instagram Youtube – jeżeli mamy jakiś popularny kanał warto jest promować produkty właśnie na nim. Jeżeli takiego kanału nie mamy, możemy reklamować produkty poprzez zamieszczanie komentarzy.

Blog – jeżeli prowadzimy bloga możemy na nim promować produkty z programów partnerskich. Niewątpliwie najlepiej będzie gdy nasz blog jest popularny i ma spory ruch. Jeżeli nie masz bloga zobacz jak zrobić stronę internetową.

Google Ads – jest to opcja płatna polegająca na wyświetlaniu naszych reklam w wyszukiwarce google.

Fora internetowe – wbrew pozorom fora internetowe nie umarły i ciągle zrzeszają sporą liczbę użytkowników, czyli naszych potencjalnych poleconych.

Polecając dane produkty czy usługi z programów partnerskich warto robić to z wyczuciem. Nie możemy być nachalni i ciągle spamować danej platformy. Warto też pamiętać, że największy efekt uzyskamy gdy będziemy promować produkty tematycznie powiązane z daną grupą ludzi. Bezsprzecznie polecamy ubezpieczenia OC na forach i grupach motoryzacyjnych. Kosmetyki polecamy kobietom na forach czy grupach powiązanych z urodą – nie na odwrót.

Programy partnerskie – top lista

1. Program partnerski Money2money

Mocno rozbudowany program partnerski nastawiony głównie na produkty finansowe. Menu i obsługa tego programu partnerskiego nie powinna sprawić nikomu problemów. Materiały reklamowe dostępne są w panelu administracyjnym.

Narzędzia: widgety i multiwidgety banery reklamowe, porównywarki, kalkulatory, linki afiliacyjne.

Kategorie: Konta osobiste, Konta oszczędnościowe, Konta młodzieżowe, Kredyty mieszkaniowe, Pożyczki hipoteczne, Kredyty gotówkowe, Karty kredytowe, Lokaty, Fundusze inwestycyjne, Ubezpieczenie auta, Konta firmowe, Pośrednicy finansowi, Konta walutowe, Kredyty gotówkowe dla firm, Zwrot podatku, Kantor internetowy, Kredyty gotówkowe konsolidacyjne, Pożyczki pozabankowe, Produkty pozafinansowe, Pozostałe ubezpieczenia.

Próg wypłaty: 100 zł

Strona www: money2money.com.pl

2. Program partnerski eBrokerPartner

Bardzo przyjazny pod względem użytkowania program partnerski. Jego głównymi zaletami są przejrzystość menu i prostota obsługi. Z pewnością program ten jest głównie nastawiony na produkty finansowe.

Narzędzia: Pasaż handlowy, Bannery, Widgety, Plik XML.

Kategorie: Kredyty gotówkowe, Szybkie pożyczki, Kredyty hipoteczne, Kredyty konsolidacyjne, Kredyty samochodowe, Lokaty, Inwestycje, Emerytura III filar, Konta osobiste, Konta oszczędnościowe, Karty kredytowe, Ubezpieczenia AC/OC, Ubezpieczenia na życie, Ubezpieczenia mieszkań, Ubezpieczenia podróży, Konta firmowe, Kredyty firmowe, Pozostałe oferty, Multimedia, Motoryzacja, Finansowe, Podróże.

Bonus za rejestrację: 50zł

Próg wypłaty: 1 zł

Strona www: ebrokerpartner.pl

3. Program partnerski SystemPartnerski

Przede wszystkim jego zakres skupia się na programach finansowaych jednak znajdziemy w nim również takie kategorie jak telekomunikacja czy zdrowie i uroda. Jego menu jest przejrzyste a obsługa nie powinna sprawić nikomu problemów.

Narzędzia: Serwer reklamowy, Widgety, Pliki xml, Mailing, Linki afiliacyjne.

Kategorie: Kredyty konsolidacyjne, Kredyty konsolidacyjne, Kredyty samochodowe, Karty kredytowe, Pożyczki społecznościowe, Pożyczki pozabankowe, Chwilówki, Konta osobiste, Konta osobiste, Konta młodzieżowe, Konta oszczędnościowe, Kredyty mieszkaniowe, Konta dla obcokrajowców, Porównywarki finansowe, Fundusze inwestycyjne, Lokaty, Rachunki inwestycyjne, Waluty, Ubezpieczenia komunikacyjne, Ubezpieczenia turystyczne, Ubezpieczenia na życie, Rachunki firmowe, Kredyty dla firm, Księgowość, Księgowość, Usługi dla firm, Faktoring, Sklepy, Telekomunikacja, Motoryzacja, Turystyka, Usługi, Zdrowie i Uroda.

Próg wypłaty: 50 zł

Strona www: systempartnerski.pl

4. Program partnerski Lead.network

LeadNetwork jest jednym z lepszych jak nie najlepszym programem partnerskim pod względem narzędzi udostępnianych dla partnerów. Możemy korzystać z takich opcji jak ANTY ADBLOCK, Landing Page Lockers, EscapeAd czy Web Push Ads. Jego menu jest czytelne i intuicyjne. Dodatkiem jest aktywny czat z innymi partnerami dostępny po zalogowaniu.

Narzędzia: Linki afiliacyjne, Landing Page Lockers, Landing Page do promocji plików, Landing Page do promocji wideo, Landing Page do promocji artykułów, CONTENT LOCKER, VIDEO LOCKER, ANTY ADBLOCK, WEB PUSH, BOKSY REKLAMOWE, SMART LINKI, SLIDER, POPUP, POP-UNDER, ESCAPEAD.

Kategorie: 18+,Action Required, Call Verification, Cart Shop,Credit Card Submit, Email Submit, Games,Hot Offer, Mobile Apps, Pin Submit (SMS),Revshare, Sales Page,Second Page Submit,Vouchers & amp, Prizes.

Bonus za rejestrację: 10 zł

Próg wypłaty: 100 zł

Strona www: lead.network

5. Program partnerski NutriProfits

NutriProfits to program partnerski z ofertą głównie produktów dotyczących zdrowia i urody. Jego menu i obsługa jest prosta i intuicyjna. Nie posiada on wielu narzędzi czy kategorii. W ofercie możemy znaleźć 30 produktów związanych ze zdrowiem i urodą. Prowizja na jaką możemy liczyć waha się od 20% do nawet 40% za sprzedaż danego produktu.

Narzędzia: Linki afiliacyjne, Zdjęcia, Mailing, Banery, Słowa kluczowe.

Kategorie: Odchudzanie, Kulturystyka, Przeciw starzeniu, Żylaki, Łysienie, Tarczyca, Zdrowie Stawów, Zdrowie i Uroda, Testosteron, Oczyszczanie organizmu, Potencja, Powiększanie biustu, Trądzik.

Próg wypłaty: 400 zł

Strona www: nutriprofits.com

6. Program partnerski CashInPills

Jest to najlepszy program partnerski z kategorii zdrowia i urody. W ofercie mamy aż 56 produktów w języku polskim oraz 30 innych językach. Do ich promocji mamy szeroki wachlarz narzędzi od przygotowanych linków po gotowe strony internetowe.

Minimalna prowizja od sprzedaży wynosi 30%. Dodatkowym atutem są organizowane przez reklamodawcę konkursy, w których możemy wygrać nawet kilka tysięcy zł. Dodatkowo każdy uczestnik programu dostaje swojego opiekuna do którego możemy zwrócić się z każdym problemem lub prośbą o poradę.

Kategorie: Kulturystyka, Odchudzanie, Zdrowie i uroda, Potencja,

Narzędzia: Statystyki, Linki, Banery, Pagepeel, Artykuły, Obrazki, Filmy, Mailing, Referencje, Słowa kluczowe, Wycinki z gazet, Formularze iframe, Wykresy i tabele, Szablony stron

Próg wypłaty: 200 zł

Strona www: CashInPills.com

7. Program partnerski WhitePress

WhitePress to świetny program partnerski dla każdego kto prowadzi swoją stronę internetową – bloga. Jego ogromną zaletą są dwie rzeczy: dostajemy artykuły wysokiej jakości na naszą stronę oraz dostajemy za to wynagrodzenie. Zazwyczaj chcąc dodać nowe treści na naszą www musimy sami pisać artykuły lub je zlecać a w tym programie partnerskim, nie dość, że dostajemy artykuły to jeszcze otrzymujemy za to wynagrodzenie! WhitePress jest nazywany programem partnerskim dla blogerów.

Jedyne co musimy zrobić by zostać wydawcą WhitePress to zarejestrować się i dodać w panelu naszą stronę. Stawki za publikację artykułu ustalamy sami i nie ma tu żadnych ograniczeń. Warto dodając naszą www podać jak najwięcej informacji aby przyciągała reklamodawców.

Kategorie: promocja płatnych artykułów

Narzędzia: Statystki, System dodawania portali, Baza wiedzy

Prowizja: ustalana indywidualnie przez wydawcę

Próg wypłaty: brak

Strona www: whitepress.pl

8. Program partnerski Convertiser

Program partnerski Convertiser jest mocno rozbudowanym programem. W swojej ofercie posiada wiele kategorii więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na uwagę zasługują również narzędzia do promocji. Znajdziemy wśród nich widget porównywarki cenowej i świetny ranking pożyczek pozabankowych. Wygląd takiego rankingu pożyczek można zobaczyć tutaj: ipozyczki.com.pl

Kategorie: Akcesoria dla zwierząt, Artykuły biurowe, Biznes i finanse, Biżuteria i Zegarki, Buty i torby, Dom i ogród, Dzieci i niemowlęta, Erotyka, Farmaceutyki, Filmy i muzyka, Gadżety, Gry i video, inne, Komputery i elektronika, Książki i czasopisma, Kwiaty i prezenty, Meble, Motoryzacja, Narzędzia i sprzęt, podróże, remonty, Sport i rekreacja, Sprzęt AGD, Sztuka i rozrywka, Telefony i akcesoria, Wina Wódki i tytoń, Zabawki i gry, Zakupy grupowe, Zdjęcia i Usługi wydruku zdjęć, Zdrowie i piękno, Żywność i napoje

Narzędzia: Statystki, Wtyczka WordPress z rankingiem pożyczek, Wtyczka afiliacyjna do przeglądarki Convertiser Editor, Widget porównywarki pożyczek pozabankowych, Widget porównywarki cenowej, Widget rekomendacji produktowych, Afiliacja w Social Media, Widgety kontekstowe (szybkie generowanie linków), API kody i promocje

Próg wypłaty: 50 zł

Strona www: Convertiser

9 Program partnerski ParPay

Prosty i intuicyjny program partnerski. Ciekawy panel zarządzania i spory wachlarz programów. W jego ofercie znajdziemy programy partnerskie od erotyki po finanse, konkursy i hazard.

Kategorie: Dla dorosłych, Finanse i ubezpieczenia, Hazard, Podróże, Rozrywka, Telekomunikacja i usługi, Zakupy, Konkursy

Narzędzia: Skracacz linków, Skrypty, Postback, Deeplinki, Statystyki

Próg wypłaty: 50 zł

Strona www: parpay.pl

10 Program partnerski FireAds

FireAds to sieć afiliacyjna działająca od 2011 r. na rynku programów partnerskich. Strona główna jak i panel użytkownika są przejrzyste i czytelny. Do dyspozycji mamy kilka przydatnych narzędzi. Każda z kategorii zawiera od kilku do kilkudziesięciu programów partnerskich więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Kategorie: Oferty dla dorosłych, Płatności kartą kredytową, Podanie adresu e-mail, gry, Płatność za instalację, Aplikacje mobilne, Banki i finanse, Płatność SMS, Strony sprzedażowe, Single opt-in, Randki, Sex kamerki, Kasyno

Narzędzia: Odtwarzacz video, Loading Page pożyczkowy, Loading Page porównywarki portali randkowych, Postbacki, Generowanie klucza do API,  Statystyki

Próg wypłaty: 50 zł

Strona www: fireads.org

11 Program partnerski 500affiliates

W 500affiliates promujemy platformę transakcyjną Plus500 umożliwiającą handel kontraktami CFD, akcjami, indeksami, Forex i kryptowalutami. Panel programu partnerskiego jest dosyć prosty i przejrzysty. Na uwagę zasługują liczne narzędzia marketningowe w 32 językach.

Co chyba najważniejsze, za każdego poleconego usera z Polski dostaniemy aż 500$ co daje około 1950 zł. (prowizja za poleconego zmienia się w zależności od kraju)

Kategorie: Forex, akcje, towary, indeksy, Krypto, fundusze ETF, Opcje, kontrakty CFD

Narzędzia: Kreator łączy, Farmy banerów, Widżety kursów na żywo, Tabele, Paski, Wykresy, Notowania, Top 8, Formularz rejestracyjny, Filmy promocyjne, Loga i przyciski, Narzędzia dla urządzeń mobilnych, Raporty, Statystyki

Prowizja: 500$ – około 1950 zł

Próg wypłaty: 150$ – około 570zł

Strona www: 500affiliates.com

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Program partnerski pisze:

  Dzięki za listę. Tego szukałem. Szczególnie program partnerski WhitePress jest godny uwagi dla blogerów. Można całkiem dobrze zarobić a i mamy dodatkowo artykuły na stronę

 2. Karol pisze:

  Fajna lista ciekawych programów partnerskich. Części z nich nie znałem, dzięki. Od siebie polecam money2money

 3. Kasia pisze:

  Fajne zestawienie programów partnerskich. Moim zdaniem chyba najlepszym programem partnerskim pod finanse jest M2M. Convertiser ma też świetną porównywarkę pożyczek pozabankowych.

 4. Karol pisze:

  Szukałem właśnie porównywarki pożyczek na swoją stronę. Convertiser się świetnie do tego sprawdził. Fajna lista programów partnerskich!

 5. Andrzej pisze:

  Szukałem skryptu rankingu pożyczek i natykałem się tylko na płatne opcje. W Convertiser taki ranking pożyczek jest za FREE !!! Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *