Twisto – płatności elektroniczne. Wady i zalety

Twisto

Twisto to jeden z najnowszych i bardzo szybko rozwijający się FinTech, który wszedł na Polski rynek. Jego popularność stale rośnie, a wiele osób decyduje się skorzystać z tego niespotykanego sposobu płatności w naszym kraju. Choć często ogólnie znamy zasadę działania Twisto, jedną z największych wątpliwości jest ta o wady i zalety tego programu. Wątpliwości biorą się np. z sytuacji, iż jest to nowy rodzaj płatności, z którego nigdy wcześniej jeszcze nie korzystaliśmy.

W tym tekście rozwiewamy wszystkie pytania oraz podajemy zalety i wady Twisto.

Czym jest Twisto?

Twisto to FinTech, czyli nowoczesna firma finansowa. Oferuje ona dokonywanie płatności z możliwością płatności z opóźnieniem. Twisto umożliwia otworzenie konta oraz pozyskanie karty, dzięki której możemy płacić w internecie lub w świecie rzeczywistym za zakupy. Głównym celem marki jest możliwość płatności z opóźnieniem nawet do 45 dni. Karta wydawana przez tę markę działa niejako jak karta kredytowa z limitem.

Brak opłat

Twisto kontoPierwszym plusem Twisto jest brak opłat. Jest to czynnik, na który zwracamy uwagę przy różnego rodzaju systemach palności. Szczególnie obserwujemy go, jeśli projekt jest nowy i nie wiemy, czy będziemy chcieli z niego korzystać. Twisto oferuje założenie oraz wydanie karty do konta za darmo. Również w podstawowej wersji korzystania z tej marki nie będziemy musieli płacić za 45-dniowy okres bezodsetkowy czy samo płacenie kartami.

Brak opłat w tym systemie płatności jest również bezwarunkowy. Oznacza to, że nie będziemy musieli wykonywać żadnych czynności np. obrotu itp. aby nie płacić nic za rachunek i używanie karty.

Zarabiaj razem z nami ! Kliknij

Jak zarabiać online

Jedną z największych zalet Twisto jest fakt, że do płatności będziemy używać karty MasterCard. Jest to karta akceptowana w tych wszystkich punktach, które ogólnie akceptują płatności kartami MasterCard. Oznacza to, że przy pomocy Twisto zapłacimy za rachunki zarówno w osiedlowym sklepie, za granicą czy w internecie.

Dzięki karcie od renomowanego wystawcy nie będziemy musieli obawiać się o zaakceptowanie płatności czy nieobsługiwany typ kart — co ma często miejsce np.przy kartach wirtualnych.

Duży limit płatności

Kolejnym plusem Twisto jest duży limit kredytu. Może wynosić on od 1000 złotych nawet do 10 000 tysięcy. Dzięki temu będziemy mogli bez ograniczeń płacić za codzienne wydatki — te mniejsze i również te większe – kartą Twisto. Limit ustalany jest indywidualnie oraz może być zwiększany. Dzięki temu nie powinniśmy spotkać się z sytuacją, że będzie on za mały.

Wygoda I komfort płacenia

Twisto rachunekJednym z największych plusów Twisto jest wygoda oraz komfort płacenia przy pomocy tego programu. Mając do dyspozycyjni jedną kartę, możemy przez cały miesiąc wydawać pieniądze i kontrolować swoje wydatki. Następnie jedną wpłatą możemy uregulować wszystkie rachunki. Zarówno płacenie jest komfortowe, jak i sposób używania Twisto.

Sam system działa prosto i może korzystać z niego nawet osoba nieznająca się na finansach czy technologii.

Aplikację Twisto można pobrać ze sklepu Google Play.

Nowa marka na rynku (wada)

Twisto, choć jest ogólnie korzystnym sposobem płatności, posiada również kilka mniejszych lub większych wad. Pierwszą z nich jest to, że Twisto nie ma zbyt długiej historii na rynku i jest nową firmą. Biorąc pod uwagę, że działa w sferze finansowo bankowej możemy mieć pewne obawy co do jej renomy.

Aby korzystać z tego systemu, posiadać musimy również swoje dane osobowe. Minus ten może powodować pewne obawy, choć marka działa legalnie, jest dużą międzynarodową firmą i jak dotąd nie ma żadnych niepokojących sygnałów odnośnie jej funkcjonowania.

Brak możliwości wypłat pieniędzy z bankomatu (wada)

Dla wielu osób dość dużą wadą będzie brak możliwości wypłaty pieniędzy z bankomatów w formie fizycznej. Choć Twisto jest elastycznym sposobem płatności, nie wypłacimy z karty pieniędzy “do ręki”. Przyznany limit funkcjonuje jedynie na zasadzie płatności bezgotówkowych.

Minus ten będzie uciążliwy dla osób, które chcą płacić zarówno gotówką, jak i bezgotówkowo. Jeśli jednak wykonywanie większej ilości płatności przy pomocy karty nie stanowi dla nas problemu, wada ta jest do zaakceptowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi