Strona internetowa – jak zrobić stronę www w kreatorze online

Strona internetowa

Strona internetowa w obecnych czasach jest nam coraz częściej potrzebna z różnych względów np. biznesowych czy prywatnych. Bardzo często również samodzielnie nie znamy się na kodowaniu i nie wiemy jak uruchomić własną witrynę. Nauka kodowania to zbyt długi proces a zlecenie stworzenia witryny np. w agencji to koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.

Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie strony internetowej w kreatorze www. Stronę taką możemy stworzyć samodzielnie, bez pomocy i wiedzy IT w rozsądnej cenie.

Strona internetowa w kreatorze – to banalnie proste

Kreatory stron internetowych to popularne serwisy w sieci, które oferują ich wykonanie w przeglądarce. Istnieje wiele różnych kreatorów. Niektóre z nich oferują polską wersję językową i działają lokalne, inne są globalnymi markami. W kreatorach takich możemy stworzyć witrynę w sposób prosty, szybki i od razu ją opublikować.

Serwisy pozwalają wybierać i edytować już gotowe szablony lub tworzyć stronę “od zera”. Aby z nich skorzystać, musimy przejść na stronę internetową kreatora oraz uruchomić go w przeglądarce. Nie musimy pobierać oprogramowania i niczego instalować.

Kreatory stron www, dostępne są przeważnie w dwóch wersjach – darmowej i płatnej. Wersja darmowa pozwala stworzyć i opublikować witrynę bez ponoszenia opłat w zamian za drobne ustępstwa. Wersja płatna oferuje zaawansowane opcje i wszystkie możliwości.

Zarabiaj razem z nami ! Kliknij

Jak zarabiać online

Najpopularniejszym i najczęściej polecanym kreatorem stron internetowych jest WebWave Jeżeli chcesz otrzymać zniżkę w wysokości 30% zarejestruje się TUTAJ.

Wybierając opcję darmową na naszej gotowej stronie, znajdzie się mały baner reklamowy z informacją, że witryna została stworzona właśnie w tym kreatorze, a adres będzie wzbogacony o nazwę kreatora. Do dyspozycji otrzymamy też znacznie mniej prostszych gotowych szablonów.

Gdy zapłacimy np. jednorazową opłatę, będziemy mieli do wyboru wiele szablonów, dedykowany adres np. com czy pl, a na gotowej stronie nie będzie reklam marki. Strony internetowe tworzone w kreatorach mogą być używane zarówno do celów prywatnych takich jak edukacja czy blogowanie – czy też biznesowych takich jak sklep internetowy, czy witryna marki.

Ceny płatnych kreatorów to ok. 200 zł – 300 zł rocznie/na dwa lata. Kreatory stron internetowych są przeznaczone dla osób, które chcą samodzielnie i prosto stworzyć stronę internetową, poszukują sposobu stworzenia “wizytówki” w internecie lub zależy im na kompleksowym rozwiązaniu.

Jak tworzy się strony internetowe w kreatorach?

Strona internetowa w kreatorzez stron www

Jeśli wybierzemy tę opcję tworzenia stron internetowych, stworzenie witryny powinniśmy rozpocząć od wyboru kreatora. Na rynku istnieje ich wiele. Warto wybierać marki największe, gdyż oferują zazwyczaj najwięcej możliwości, szablonów czy mają atrakcyjne ceny.

Po wybraniu kreatora wystarczy jedynie stworzyć konto i zalogować się do serwisu. Następnie będziemy mieli do wyboru dwie opcje — tworzenie nowej strony od zera lub wybranie szablonu i jego edytowanie. Jeśli nie mamy swojego pomysłu na witrynę, warto wybrać szablony, które są nowoczesne i funkcjonalne.

W oknie przeglądarki zostanie uruchomione pole, w którym będziemy tworzyli naszą witrynę. Jej projektowanie będzie polegało na wybieraniu elementów takich jak obrazek, pole tekstowe czy menu i przeciąganie ich w odpowiednie miejsce na stronie. W ten sposób witrynę projektuje się łatwo i intuicyjnie. Do wyboru mamy wiele elementów oraz dodatków. Gdy skończymy tworzyć stronę lub edytować szablon wystarczy go zapisać i opublikować. Wybierając opcje publikacji, będziemy musieli wpisać adres strony i podstawowe dane takie jak opis widniejący w wyszukiwarce.

Po kilku minutach strona internetowa znajdzie się w sieci, a my będziemy mogli podać jej adres np. klientom czy czytelnikom.

Edycja strony internetowej działa w ten sam sposób i jest również bardzo prosta. Wystarczy w dowolnym momencie zalogować się do serwisu internetowego oraz wybrać opcję edycji. Zostaniemy wtedy przeniesieni do planszy z witryną i będziemy mogli wprowadzić konkretne zmiany. Następnie wystarczy je zapisać i uaktualnić witrynę jednym kliknięciem w sieci.

Kreatory stron internetowych oferują też np. możliwość dodania własnego kodu html, dzięki któremu zainstalujemy np. pixel Facebooka do monitorowania kampanii reklamowej.

Dlaczego warto korzystać z kreatorów stron internetowych?

Kreatory witryn internetowych to bardzo korzystne pod wieloma względami rozwiązanie. Pierwszym plusem tego typu kreatorów jest łatwość w tworzeniu witryny. Jeśli chcemy uruchomić własną stronę internetową, nie musimy znać się na kodowaniu czy programowaniu. Cały proces jest intuicyjny i możliwy do zrealizowania przez osobę nie mającą do czynienia z informatyką.

Tworzenie takiej strony to również szybkość. Własna witryna może powstać i znaleźć się w sieci nawet w ciągu godziny, a znając już działanie kreatora, własną stronę, możemy stworzyć w kilkanaście minut.

Wbrew pozorom kreatory stron internetowych to też wiele opcji pod względem szablonów, estetyki czy funkcjonalności. Dzięki temu możemy wybierać odpowiednie rozwiązania, których jest bardzo dużo.

Własna strona internetowa i jej zalety

Ważną kwestią stron internetowych jest również strona finansowa. Kreatory witryn są atrakcyjną alternatywą dla zlecania tworzenia strony internetowej. W takiej samej lub dużo niższej cenie możemy w nich stworzyć swoją stronę www.

Ceny rozpoczynają się od ok. 100 zł i obejmują hosting, szablon oraz domenę na rok lub dwa lata. Jest to ekonomiczna opcja. Również, jeśli nie chcemy płacić za stworzenie takiej strony i potrzebujemy ją do użytku własnego, możemy szybko i bezpłatnie utworzyć swoją witrynę.

Dużym plusem kreatorów jest też niezależność. Strony internetowe w kreatorach tworzymy samodzielnie i również bez proszenia kogokolwiek o pomoc, możemy je edytować czy zmieniać. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy wprowadzać częste poprawki i nie chcemy być uzależnieni np. od agencji wykonującej zlecenie czy znajomych.

Plusem, na który przeważnie nie zwracamy uwagi przy wyborze metody tworzenia witryny, jest też dostęp do gotowych materiałów. Kreatory posiadają swoje bazy zdjęć, video, animacji itp. Samodzielnie zatem nie musimy wyszukiwać ich w sieci oraz sprawdzać, czy posiadają odpowiednią licencję do wykorzystania komercyjnego. To spore ułatwienie, gdy jednym kliknięciem możemy wstawić zdjęcie do projektu.

Jeżeli chcesz sam tworzyć strony www na najpopularniejszej platformie blogowej – WordPress koniecznie zapoznaj się z tym kursem: LINK

One thought on “Strona internetowa – jak zrobić stronę www w kreatorze online

  1. Kreator stron internetowych jest narzędziem raczej dla początkujących. Polecam robię stron na własnych domenach i hostingach np. na wordpressie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi