Praca online ? Sprawdź jak pracować i zarabiać w internecie

Praca online
Baner 5000 w tydzień! Poradnik zarabiania pieniędzy!

Praca online, czyli praca w internecie daje bardzo dużo możliwości. Obecnie istnieje wiele zawodów lub profesji, które możemy wykonywać całkowicie zdalnie, utrzymując się z tego i generując podobną pensję co na typowym etacie w firmie.

Jakie zatem możliwości daje nam tak modne ostatnio pracowanie online? Ile możemy zarobić? W jakich profesjach da się tak pracować? Odpowiedzi na pytania prezentujemy poniżej.

Praca online, czyli co ?

Praca online to praca, którą wykonujemy internetowo. Współpracujemy z klientami, firmami czy oferując własne usługi w internecie. Pod tym pojęciem nie kryje się doraźne wypełniania ankiet lub klikanie w reklamy czy nawet freelancing. Praca online to konkretne zajęcie, które wykonujemy nie stacjonarnie w firmie a internetowo.

Pracując online — przez internet liczymy na stałą współpracę z daną firmą (możemy mieć np. podpisaną umowę) lub pracę w jednej branży wykonując jedynie swoje zadania online. W odróżnieniu od freelancingu bazujemy na swoim zawodzie i umiejętnościach. Liczymy jedynie na pracę zdalną abyśmy mogli pracować w swoim domu bez fizycznego dojeżdżania do pracy. W ten sposób możemy pracować w wielu branżach — choć niektóre z nich są bardziej przystępne, aby zarabiać samodzielnie w sieci — np. marketingowiec lub copywriter.

Pracując online, najczęściej robimy to u siebie w domu. Możemy też wynajmować biuro czy powierzchnie coworkingową w cenie np. kilkuset złotych miesięcznie. Na rynku istnieje sporo firm zatrudniających pracowników online, firm globalnych — zagranicznych, które zatrudniają tylko w taki sposób czy profesji, dzięki którym możemy pracować i tworzyć własną markę w sieci. Oprócz wielu możliwości pracy zdalnej możemy samodzielnie wybierać warunki zatrudnienia i decydować, w jakim projekcie chcemy uczestniczyć.

Zarabiaj razem z nami ! Kliknij

Jak zarabiać online

Jakie zawody mogę wykonywać online?

Informatyk to pierwszy zawód, który możemy wykonywać całkowicie zdalnie. Jest on bardzo pożądany na rynku dzięki i czemu wiele firm szuka wręcz osób, które chcą pracować dla firmy na drugim końcu świata. Sytuacja taka jest możliwa zarówno w Polsce, jak i za granicą, jeśli znamy język angielski.

Pracując jako informatyk, możemy też oprócz zatrudnienia się w typowych firmach, szukać zleceń pojedynczo np. przy pracy w konkretnych projektach, których jest bardzo dużo. Pracować w ten sposób możemy w różnych dziedzinach IT od programowania po tworzenie elektroniki czy robotykę.

Ofert pracy dla specjalistów IT szukać będziemy bezpośrednio na portalach ogłoszeniowych z zaznaczeniem “praca zdalna” lub “praca online”. Możemy też przeszukiwać strony pracodawców lub poszukiwać pracy na portalach typu UpWork.

Fotograf / grafik jest drugim bardzo popularnym zawodem w sieci. Wielu fotografów samodzielnie wyszukuje klientów lub wykonuje zlecenia pozyskane właśnie online. Fotograf może wykonywać zdjęcia produktowe, sesje fotograficzne czy obsługiwać imprezy stacjonarne. Wielu z nich robi zdjęcia i sprzedaje je w bankach zdjęć w sieci np. w fotolia.com.

Zlecenia możemy zbierać na portalach ogłoszeniowych, na portalach społecznościowych czy wyszukując pracodawców bezpośrednio i oferując pracę online. Pokrewną profesją, która również umożliwia komfortową pracę online, jest grafik komputerowy. Wielu z nich współpracuje z firmami zagranicznymi, obrabiając zdjęcia czy tworząc grafiki. Osoby tak pracujące mogą również sprzedawać swoje ilustracje w bankach zdjęć jak fotografowie zdjęcia.

Copywriter jest trzecim popularnym zawodem, który może być wykonywany przez internet — online. Jest to osoba, która pisze teksty sprzedażowe, teksty tematyczne na portale internetowy czy teksty seo — pozycjonuje na potrzeby pozycjonowania witryny. Sprzedawać gotowe teksty oraz pozyskiwać zlecenia możemy na portalach do tego przeznaczonych np. whitepress.pl czy gieldatekstow.pl

Inne zawody i profesje są również możliwe do wykonywania całkowicie online. Wyżej wymienione są jednymi z najpopularniejszych. W taki sposób możemy pracować, tworząc rękodzieło, będąc wirtualnymi asystentami czy prowadząc usługi księgowe lub korepetycje. Ogłoszeń o pracę należy szukać na portalach społecznościowych, w serwisach oferujących zlecenia w danych kategoriach  np. Pracuj.pl czy bezpośrednio u pracodawców oferując im swoje usługi zdalnie.

Czy mogę w ten sposób się utrzymywać i pracować regularnie

Pierwszym pytaniem, które pada zazwyczaj przy temacie pracy online, jest to czy możemy się z tego utrzymywać. Praca w konkretnej branży i wykonywanie konkretnej pracy umożliwiają internetowo zarabianie porównywalnej pensji do tej w stacjonarnej firmie lub nawet większej.

Praca taka jest wyceniana wolnorynkowo, dlatego możemy bez problemu znaleźć oferty za średnią lub wysoką płacę. Jeśli posiadamy konkretny zawód lub umiejętności będzie nam znacznie łatwiej, utrzymywać się pracują jedynie online. Niektóre zawody takie jak fotograf czy copywriter dają możliwość nauczenia się praktycznie “od 0” profesji i wejście na rynek bez wykształcenia czy wiedzy. Na rynku internetowym jednym z najważniejszych elementów jest jakość wykonywania pracy, a nie wykształcenie czy doświadczenie. Jeśli zatem robimy dobre zdjęcia, nawet pomimo tego, że jesteśmy samoukami, możemy utrzymywać się z tego i mieć wiele zleceń. Zobacz jak zarabiać na sprzedaży zdjęć.

Praca online – korzyści, plusy i zalety

Pierwszą zdecydowaną korzyścią pracy online jest to, że nie musimy codziennie wychodzić do pracy czy pracować w danej lokalizacji. Takie rozwiązanie jest bardzo pożądane i doceniane szczególnie przez osoby niedyspozycyjne np. młode mamy czy osoby, które chcą pracować, a nie mogę przeznaczyć na to stałych godzin.

Praca online daje także możliwość podróżowania, co dla osób, które wybrały takie życie, jest idealnym rozwiązaniem. Oprócz wolności i przestrzeni, jaką daje praca online, możemy również pracować w komfortowych warunkach np. u siebie w domu. Możemy zatem urządzić swoje miejsce pracy według własnych preferencji czy pracować według własnego planu.

Dość dużym i istotnym plusem jest też możliwość zarobienia dowolnej sumy pieniędzy. Jeśli potrzebujemy zwiększyć zarobki lub zarobić dodatkowe środki, tylko od nas zależy, ile pracujemy i ile zarobimy w danym miesiącu. Możemy bez problemu zwiększyć nakład pracy i otrzymać wyższą pensję. Nie jest to proste i możliwe w wielu pracach stacjonarnych gdzie mamy jasno określone godziny pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi