Parking domen. Jak parkować domeny i na tym zarabiać

Parking domen

Zacznij od wyjaśnienia sobie podstawowych pojęć. Parking domen – jest to serwer wyświetlający reklamy. Parkowanie domeny – jest to przekierowanie domeny na parking poprzez zmianę jej DNS’ów.

Jak działa parking domen ?

Celem parkowania domen internetowych jest monetyzacja ruchu. Osoby wchodzące na zaparkowaną domenę wyświetlane są reklamy. Za kliknięcia a czasami i odsłony reklam dostajemy wynagrodzenie.

Parking domen to świetne rozwiązanie dla domen niewykorzystywanych. Jeżeli nasza domena nie jest zagospodarowana lub jest wystawiona na sprzedaż, warto ją przekierować na parking domen. Może się okazać, że domena zacznie przynosić nam zysk a jak się czasami okazuje duży zysk, ale o tym w dalszej części.

Najpopularniejszy parking domen

Największą popularnością jeżeli chodzi o parkowanie domen cieszą się dwa serwisy: ParkingCrew.com oraz Seod.com.

ParkingCrew jest typowym parkingiem domen. Sedo głównie jest giełdą domen z możliwością ich parkowania. Oba parkingi są wypłacalne oraz posiadają dość intuicyjne i proste w obsłudze menu. Dla bardziej wymagających oferują spory wachlarz narzędzi od szczegółowych statystyk po wybór motywu parkowanej domeny.

Zarabiaj razem z nami ! Kliknij

Jak zarabiać online

Co jeżeli nasza domena internetowa jest wystawiona na sprzedaż a nie chcemy poprzez jej zaparkowanie stracić potencjalnego klienta? Nie musimy się o to martwić! Oba parkingi domen oferują nam możliwość dodania informacji, że domena jest na sprzedaż lub podania kontaktu do nas.

Jak zaparkować domenę:

Rejestracja na parkingu domen. Jeżeli chcemy zaparkować naszą domenę musimy zarejestrować się na parkingu domen. Wyżej opisane są dwa parkingi. Każdy powinien wybrać coś dla siebie a i nie zaszkodzi przetestować obu z nich.

Przekierowanie domeny na parking. Gdy ukończymy rejestrację na parkingu domen następnym krokiem będzie dodanie domeny do parkingu. W obu przypadkach robimy to poprzez Add domains. Aby przekierować domenę na parking domen musimy zmienić jej DNS’y. Oczywiście robimy to u rejestratora u którego utrzymujemy domenę.

Sedo.com DNS:

  • DNS 1: ns1.sedoparking.com
  • DNS 2: ns2.sedoparking.com

ParkingCrew.com DNS:

  • DNS 1: ns1.parkingcrew.net
  • DNS 2: ns2.parkingcrew.net

Efekt przekierowania domeny internetowej może być widoczny po pewnym czasie ponieważ zmiana DNS’ów może potrwać nawet do 48h. Jeżeli zarejestrowaliśmy się na parkingu domen i prawidłowo dodaliśmy do niego domenę oraz zmieniliśmy jej DNS’y strona zaparkowanej domeny powinna wyświetlać reklamy.

Ile można zarobić na parkowaniu domen

Jeżeli chodzi o zarobki z parkowania domen nie ma tu żadnego wzoru ani zasady co do wysokości zarobków. Nasze wynagrodzenie otrzymujemy za kliknięcie w reklamę ale zdarza się, że również za same ich wyświetlenie. Parking domen wycenia kliknięcia w reklamy w zależności od jakości ruchu. Często są to stawki w granicach kilku centów za kliknięcie.

Największe prawdopodobieństwo, że domena będzie zarabiała jest wtedy, gdy domena ma spory ruch (prawdopodobieństwo kliknięcia się zwiększa). Należy pamiętać, że parkingi domen bardzo dokładnie filtrują ruch. Zliczane są tylko prawdziwe wejścia na stronę (odrzucają boty). Zdarzyć się może, że domena z dużym ruchem po przekierowaniu na parking ma go o połowę mniej. Nie wyklucza to jednak faktu, że domeny z małym ruchem nie będą zarabiały. Czasami za jeden klik w reklamę możemy dostać od kilku do kilkunastu dolarów.

Z opinii osób parkujących domeny, możemy wywnioskować, że na parkingu domen najwięcej zarabiają domeny z branży finansowej, domeny po byłych serwisach z ruchem oraz literówki popularnych portali.

Ważne – parking domen może zablokować nam konto, jeżeli sami będziemy klikali w reklamy na naszych stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi