Jak zarabiać na domenach internetowych – poradnik

Kilka lat temu zadałem sobie pytanie jak skutecznie zarabiać online? Teraz znam na nie odpowiedź! Po przeczytaniu tego poradnika dowiesz się jak zarabiać na domenach internetowych oraz:

 • ile możesz zarobić na domenach internetowych
 • czego będziesz potrzebował do zarabiania na domenach
 • w jakie domeny inwestować, żeby przyniosły Ci zysk!
 • gdzie sprzedawać domeny

Zacznę jednak od tego, na czym nie zarobiłem: płatne ankiety, różnego rodzaju programy partnerskie, giełda i rynek forex. Może moje zarobki nie były zerowe w tych branżach ale w porównaniu do zarabiania na domenach, wypadały słabo.

Ile możesz zarobić na domenach internetowych

To dla wielu ważna kwestia więc napiszę o niej na początku a Ty zdecydujesz czy chcesz czytać dalej 🙂

Jak napisałem wyżej, testowałem różnego rodzaju sposoby na zarabianie online ale dopiero na domenach internetowych udało mi się zarobić zadowalające mnie pieniądze.

Na początku nie były to wysokie sumy ponieważ uczyłem się wszystkiego od początku metodą prób i błędów co jednak zaowocowało stałym przypływem gotówki.

Teraz dzięki mojemu doświadczeniu Ty możesz zacząć zarabiać od razu bez popełniania błędów, jakie ja popełniłem.

Poniżej możesz zobaczyć statystyki moich zarobków z ostatnich miesięcy:

Zarobki z domen internetowych

Nie są to ogromne kwoty ale biorąc pod uwagę fakt, że poświęcam dziennie około 2 godzin na domeny internetowe, jestem z tego zarobku zadowolony. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyś pomnożył te kwoty. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania i czasu jaki na to poświęcisz!

Czemu domeny internetowe?

Domeny to idealny sposób na zarabianie pieniędzy. Porównuje się je do nieruchomości ale handel domenami jest o wiele łatwiejszy i możemy liczyć na szybszy zysk.

Nie posiadasz domeny nie istniejesz w internecie! W dobie elektronizacji firmy, które nie mają własnej strony internetowej tracą masę klientów. Cały handel i branża usług przenosi się do internetu a my możemy to wykorzystać sprzedając im domeny internetowe.

Nie musisz na początku posiadać dużych pieniędzy. Możesz zacząć zarabiać startując od kilkudziesięciu zł żeby zarejestrować pierwsze domeny, które mogą Ci przynieść zysk.

Domeny to również świetna inwestycja kapitału. Jeżeli posiadasz większe środki, zainwestuj w domeny, które z roku na rok przybierają na wartości.

Możesz zarabiać online bez prowadzenia działalności. Praca  w domu przed komputerem z kubkiem kawy? Właśnie tak to wygląda. Nie musisz też prowadzić własnej działalności gospodarczej, żeby zarabiać na domenach ale więcej o tym w dalszej części.

Co nam będzie potrzebne do zarabiania na domenach

Musisz wiedzieć, że do zarabiania na domenach nie jest wymagana wiedza specjalistyczna bo wszystkiego dowiesz się z tego poradnika! Jedyne co będziesz musiał zrobić żeby zacząć zarabiać to:

Krok pierwszy –  rejestracja na giełdzie domen Aftermarket.pl

Aftermarket.pl to giełda domen internetowych na której będziemy zarabiali na obrocie domenami internetowymi. Sam handluję na tej giełdzie domen a o jej zaletach można napisać oddzielny artykuł. Najważniejsze z nich to:

 • szybka i prosta rejestracja potwierdzana poprzez e-mail,
 • nie musisz prowadzić działalności gospodarczej bo Aftermarket zabezpiecza całą transakcję sprzedaży domen i wystawia fakturę kupującemu,
 • zawsze możesz wypłacić zgromadzone środki poprzez płatności elektroniczne,
 • do dyspozycji mamy masę intuicyjnych narzędzi do zarządzania naszymi domenami, które automatyzują i ułatwiają nam zarządzanie nimi,
 • skupia ona największą liczbę użytkowników oraz domen,
 • dzięki Aftermarket możemy kupować, przechwytywać, rejestrować i sprzedawać domeny z całego świata,
  możemy zawsze liczyć na szybką pomoc suportu.

Jak zarabiać na domenach - giełda domen

Krok drugi – założenie konta bankowego z dostępem przez internet

Konto bankowe będzie nam potrzebne do przelewania zarobionych pieniędzy. Tu mogę polecić dwa darmowe konta bankowe, w których sam mam konta PKOBP lub mBank Ich zaletą jest dostęp przez internet oraz aplikacje mobilne, które ułatwiają nam zarządzanie kontem.

Oczywiście możesz pominąć ten krok jeżeli posiadasz już konto bankowe.

Jak zarabiać na domenach internetowych – kupno domeny

Zasada w zarabianiu na domenach jest prosta : kup tanio, sprzedaj drogo.

Główną zaletą handlu domenami jest to, że nie mają one określonych przedziałów cenowych jak inne produkty np. samochody, domy czy produkty spożywcze. Oznacza to, że na domenie możemy zarobić nawet z kilkuset procentowym zyskiem!

Żeby domenę sprzedać, musimy najpierw wejść w jej posiadanie. Są 4 sposoby aby to zrobić:

 • rejestracja domeny
 • przechwycenie domeny
 • kupno domeny
 • przejęcie domeny poprzez opcję

Na początku historii z zarabianiem na domenach, polecam skupić się na dwóch sposobach: rejestracja i przechwycenie domeny. Wart uwagi jest jeszcze sposób nr 3 i 4 jednak wstrzymałbym się z nimi do momentu, aż nabierzemy pewnego sprytu domenowego.

Domeny rejestrujemy i przechwytuje właśnie na giełdzie domen Aftermarket.pl

Jeżeli chodzi o rejestrację domeny, sprawa jest prosta – wpisujemy jej nazwę na głównej stronie giełdy i jeżeli jest wolna to ją rejestrujemy.

Co do przechwytywania domen, po wejściu w zakładkę „Przechwytuj” możemy wyszukiwać domeny po nazwie, kategorii czy innych parametrach. Po wybraniu domeny dodajemy ją do przechwycenia.

Jeżeli domena nie zostanie odnowiona, Aftermarket przechwyci ją dla nas. Może zdarzyć się tak, że domenę dodało do przechwycenia kilka osób wtedy domena trafia na aukcję i wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Po rejestracji lub przechwyceniu domeny pojawi się ona w naszym panelu i wtedy wystarczy wystawić ją na sprzedaż dwoma kliknięciami.

W jakie domeny inwestować, żeby przyniosły zysk

To chyba najważniejsza część tego poradnika bo przecież żeby zarabiać na domenach, musimy je sprzedawać a żeby sprzedać i zarobić na domenie musi ona być wartościowa.

Więc w jakie domeny warto inwestować?

 • na początku skup się tylko na domenach w rozszerzeniu .pl
 • staraj się nabywać domeny będące pojedynczymi słowami
 • unikaj w domenach myślników i przedrostków e,i,m (chociaż czasami takie domeny mają sens)
 • sprawdzaj dostępność innych rozszerzeń – jeżeli są zajęte, klient nie ma możliwości zarejestrowania danej nazwy z inną końcówką
 • pamiętaj, że domena zakończona 7 lub 24 nie zawsze jest logiczna
 • przed rejestracją czy przechwyceniem domeny zastanów się, jak domenę może wykorzystać przyszły nabywca i czy właśnie taka domena będzie mu przydatna
 • unikaj domen anglojęzycznych w końcówce .pl
 • domeny kilkuczłonowe, długie, zazwyczaj nie osiągają wysokich cen
 • zawsze warto zainwestować w domeny trzyliterowe bez cyfr i liter: x,q,v,y – ceny ich sprzedaży wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy

Pamiętaj, że warto jest śledzić listy sprzedanych domen. Pozwoli Ci to na wyciągnięciu wniosków, w jakie domeny warto inwestować oraz pomoże w przyszłej wycenie swoich domen.

Jak zarabiać na domenach – gdzie sprzedawać domeny internetowe?

Oczywiście na giełdzie domen internetowychAftermarket.pl Mamy tam kilka ciekawych opcji, z którymi warto się zapoznać. Domenę możemy wystawić na sprzedaż z określoną ceną lub bez ceny jak również z możliwością złożenia oferty przez kupującego. Do wyboru mamy też aukcje domen w których możemy ustawić cenę minimalną. Jest też możliwość, zamieszczenia na domenie samego formularza kontaktowego.

Serwisy ogłoszeniowe – domenę możemy wystawić na sprzedaż w takich portalach jak Allegro czy OLX. Zwiększa to szansę, że domena znajdzie nabywcę.

Fora internetowe oraz grupy tematyczne na FB – nie zaszkodzi dodać wpis na forum czy grupie na FB powiązanej z domenami. Skupiają one osoby zainteresowane tym tematem a czasami również osoby czy firmy szukające domen dla swoich klientów.

Oferta mailowa – przed wysłaniem mailowo oferty do firmy, która może być zainteresowana naszą domeną, warto jest poświęcić chwilę na jej przygotowanie aby oferta wyglądała profesjonalnie i zawierała ważne informacje jak cena domeny, osoba do kontaktu, warunki przekazania domeny czy rodzaj i termin płatności. Można również wspomnieć o zaletach posiadania właśnie takiej domeny. Potencjalnych klientów oczywiście wyszukujemy poprzez wyszukiwarkę google.com.

Wyróżniamy dwa rodzaje osób handlujących domenami:

Hurtownicy – w dużych ilościach rejestrują i przechwytują domeny w niskich kwotach i sprzedają z zyskiem rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Zysk wydaje się mały ale przy sporej ilości domen daje nam to duży dochód.

Inwestorzy – kupują mniejsze ilości domen za większe kwoty i sprzedają z dużym zyskiem rzędu od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. Zazwyczaj taka metoda wymaga czasu i cierpliwości.

Oczywiście nie musisz od razu zostać hurtownikiem czy inwestorem żeby zarabiać na domenach ale systematyczna praca i stosowanie się do wyżej wymienionych porad pozwoli Ci osiągnąć sukces.

Zobacz również: jak wycenić domenę internetową.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *