Jak zarabiać na domenach internetowych – poradnik

Jak zarabiać na domenach internetowych

Próbowaliście zarabiać na płatnych ankietach, forexie czy różnego rodzaju programach partnerskich i efekty były marne? Nasza propozycja to handel domenami internetowymi. Po przeczytaniu tego poradnika dowiesz się:

Ile możesz zarobić na domenach internetowych

To dla wielu ważna kwestia więc napiszemy o niej na początku a Ty zdecydujesz czy chcesz czytać dalej. Poniżej możecie zobaczyć zarobki z ostatnich 9 miesięcy tylko z handlu domenami na giełdzie Aftermarket.pl Zarobki te nie są może oszałamiające ale biorąc pod uwagę fakt, że na ich wygenerowanie wystarczy poświęcić 2-3 godzin dziennie są one w naszej ocenie zadowalające.

Zarobki z domen internetowych

Oczywiście zarobki z domen internetowych zależą tylko i wyłącznie od tego ile czasu na nie poświęcimy i jak się zaangażujemy.

Czemu domeny internetowe?

Domeny to idealny sposób na zarabianie pieniędzy. Porównuje się je do nieruchomości ale handel domenami jest o wiele łatwiejszy i możemy liczyć na szybszy zysk.

Nie posiadasz domeny nie istniejesz w internecie! W dobie elektronizacji firmy, które nie mają własnej strony internetowej tracą masę klientów. Cały handel i branża usług przenosi się do internetu a my możemy to wykorzystać sprzedając im domeny internetowe.

Zarabiaj razem z nami ! Kliknij

Jak zarabiać online

Nie musisz na początku posiadać dużych pieniędzy. Możesz zacząć zarabiać startując od kilkudziesięciu zł żeby zarejestrować pierwsze domeny, które mogą Ci przynieść zysk.

Domeny to również świetna inwestycja kapitału. Jeżeli posiadasz większe środki, zainwestuj w domeny, które z roku na rok przybierają na wartości.

Możesz zarabiać online bez prowadzenia działalności. Praca  w domu przed komputerem z kubkiem kawy? Właśnie tak to wygląda. Nie musisz też prowadzić własnej działalności gospodarczej, żeby zarabiać na domenach ale więcej o tym w dalszej części.

Co nam będzie potrzebne do zarabiania na domenach

Musisz wiedzieć, że do zarabiania na domenach nie jest wymagana wiedza specjalistyczna bo wszystkiego dowiesz się z tego poradnika! Jedyne co będziesz musiał zrobić żeby zacząć zarabiać to:

Krok pierwszy –  rejestracja na giełdzie domen Aftermarket.pl

Aftermarket.pl to giełda domen internetowych na której będziemy zarabiali na obrocie domenami internetowymi. O jej zaletach można napisać oddzielny artykuł ale najważniejsze z nich to:

 • szybka i prosta rejestracja potwierdzana poprzez e-mail,
 • nie musisz prowadzić działalności gospodarczej bo Aftermarket zabezpiecza całą transakcję sprzedaży domen i wystawia fakturę kupującemu,
 • zawsze możesz wypłacić zgromadzone środki poprzez płatności elektroniczne,
 • do dyspozycji mamy masę intuicyjnych narzędzi do zarządzania naszymi domenami, które automatyzują i ułatwiają nam zarządzanie nimi,
 • skupia ona największą liczbę użytkowników oraz domen,
 • dzięki Aftermarket możemy kupować, przechwytywać, rejestrować i sprzedawać domeny z całego świata,
  możemy zawsze liczyć na szybką pomoc suportu.

Jak zarabiać na domenach - giełda domen

Krok drugi – założenie konta bankowego z dostępem przez internet

Konto bankowe będzie nam potrzebne do przelewania zarobionych pieniędzy. Tu możemy polecić dwa darmowe konta bankowe,  PKOBP lub mBank Ich zaletą jest dostęp przez internet oraz aplikacje mobilne, które ułatwiają nam zarządzanie kontem.

Oczywiście możesz pominąć ten krok jeżeli posiadasz już konto bankowe.

Jak zarabiać na domenach internetowych – kupno domeny

Zasada w zarabianiu na domenach jest prosta : kup tanio, sprzedaj drogo.

Główną zaletą handlu domenami jest to, że nie mają one określonych przedziałów cenowych jak inne produkty np. samochody, domy czy produkty spożywcze. Oznacza to, że na domenie możemy zarobić nawet z kilkuset procentowym zyskiem!

Żeby domenę sprzedać, musimy najpierw wejść w jej posiadanie. Są 4 sposoby aby to zrobić:

 1. rejestracja domeny
 2. przechwycenie domeny
 3. kupno domeny
 4. przejęcie domeny poprzez opcję

Na początku historii z zarabianiem na domenach, polecamy skupić się na dwóch sposobach: rejestracja i przechwycenie domeny. Wart uwagi jest jeszcze sposób nr 3 i 4 jednak wstrzymałbym się z nimi do momentu, aż nabierzemy pewnego sprytu domenowego.

Domeny rejestrujemy i przechwytuje właśnie na giełdzie domen Aftermarket.pl

Jeżeli chodzi o rejestrację domeny, sprawa jest prosta – wpisujemy jej nazwę na głównej stronie giełdy i jeżeli jest wolna to ją rejestrujemy.

Co do przechwytywania domen, po wejściu w zakładkę „Przechwytuj” możemy wyszukiwać domeny po nazwie, kategorii czy innych parametrach. Po wybraniu domeny dodajemy ją do przechwycenia.

Jeżeli domena nie zostanie odnowiona, Aftermarket przechwyci ją dla nas. Może zdarzyć się tak, że domenę dodało do przechwycenia kilka osób wtedy domena trafia na aukcję i wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Po rejestracji lub przechwyceniu domeny pojawi się ona w naszym panelu i wtedy wystarczy wystawić ją na sprzedaż dwoma kliknięciami.

W jakie domeny inwestować, żeby przyniosły zysk

To chyba najważniejsza część tego poradnika bo przecież żeby zarabiać na domenach, musimy je sprzedawać a żeby sprzedać i zarobić na domenie musi ona być wartościowa.

Więc w jakie domeny warto inwestować?

 • na początku skup się tylko na domenach w rozszerzeniu .pl
 • staraj się nabywać domeny będące pojedynczymi słowami
 • unikaj w domenach myślników i przedrostków e,i,m (chociaż czasami takie domeny mają sens)
 • sprawdzaj dostępność innych rozszerzeń – jeżeli są zajęte, klient nie ma możliwości zarejestrowania danej nazwy z inną końcówką
 • pamiętaj, że domena zakończona 7 lub 24 nie zawsze jest logiczna np. skleponline24.pl
 • przed rejestracją czy przechwyceniem domeny zastanów się, jak domenę może wykorzystać przyszły nabywca i czy właśnie taka domena będzie mu przydatna
 • unikaj domen anglojęzycznych w końcówce .pl
 • domeny kilkuczłonowe, długie, zazwyczaj nie osiągają wysokich cen
 • zawsze warto zainwestować w domeny trzyliterowe bez cyfr i liter: x,q,v,y – ceny ich sprzedaży wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy

Pamiętaj, że warto jest śledzić listy sprzedanych domen. Pozwoli Ci to na wyciągnięcie wniosków, w jakie domeny warto inwestować oraz pomoże w przyszłej wycenie swoich domen.

Jak zarabiać na domenach – gdzie sprzedawać domeny internetowe?

Oczywiście na giełdzie domen internetowychAftermarket.pl Mamy tam kilka ciekawych opcji, z którymi warto się zapoznać. Domenę możemy wystawić na sprzedaż z określoną ceną lub bez ceny jak również z możliwością złożenia oferty przez kupującego. Do wyboru mamy też aukcje domen w których możemy ustawić cenę minimalną. Jest też możliwość, zamieszczenia na domenie samego formularza kontaktowego.

Serwisy ogłoszeniowe – domenę możemy wystawić na sprzedaż w takich portalach jak Allegro czy OLX. Zwiększa to szansę, że domena znajdzie nabywcę.

Fora internetowe oraz grupy tematyczne na FB – nie zaszkodzi dodać wpis na forum czy grupie na FB powiązanej z domenami. Skupiają one osoby zainteresowane tym tematem a czasami również osoby czy firmy szukające domen dla swoich klientów.

Oferta mailowa – przed wysłaniem mailowo oferty do firmy, która może być zainteresowana naszą domeną, warto jest poświęcić chwilę na jej przygotowanie aby oferta wyglądała profesjonalnie i zawierała ważne informacje jak cena domeny, osoba do kontaktu, warunki przekazania domeny czy rodzaj i termin płatności. Można również wspomnieć o zaletach posiadania właśnie takiej domeny. Potencjalnych klientów oczywiście wyszukujemy poprzez wyszukiwarkę google.com.

Porada: gdy otrzymacie zapytanie o cenę waszej domeny, nie odpisujcie” a ile Pan da” Zazwyczaj przekreśla to nas jako partnera handlowego. Warto w odpowiedzi podać jak najwięcej informacji, w tym cenę z ewentualnym dopiskiem, że jest do negocjacji.

Wyróżniamy dwa rodzaje osób handlujących domenami:

Hurtownicy – w dużych ilościach rejestrują i przechwytują domeny w niskich kwotach i sprzedają z zyskiem rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Zysk wydaje się mały ale przy sporej ilości domen daje nam to duży dochód.

Inwestorzy – kupują mniejsze ilości domen za większe kwoty i sprzedają z dużym zyskiem rzędu od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. Zazwyczaj taka metoda wymaga czasu i cierpliwości.

Oczywiście nie musisz od razu zostać hurtownikiem czy inwestorem żeby zarabiać na domenach ale systematyczna praca i stosowanie się do wyżej wymienionych porad pozwoli Ci osiągnąć sukces.

Zobacz również: jak wycenić domenę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi