Czy blogowanie może być opłacalne? Zobacz jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu – blogowanie dla wielu osób jest miłym spędzaniem czasu, prezentowaniem swoich myśli innym osobom czy dzieleniem się swoim zdaniem z czytelnikami. Jednak jak w każdej dziedzinie także i na blogowaniu oraz prowadzeniu bloga da się zarabiać pieniądze. Dzięki temu nasze hobby możemy zamienić w pełnopłatną pracę lub przynajmniej częściowo zarabiać pieniądze np. na rozwój bloga czy projektu.

W tym tekście przedstawiamy różne sposoby zarabiania pieniędzy na blogu. Niezależnie czy chcemy jedynie dorobić, zarobić na utrzymanie bloga, czy wręcz przeciwnie, chcemy zarabiać stale duże sumy.

Donacje, napiwki, patronaty i wsparcie czytelników

Pierwszym sposobem pozyskiwania pieniędzy z bloga i zarabiania na nim są napiwki, czyli popularne “donejty”. Wsparcie finansowe naszych czytelników może mieć różne formy. Najpopularniejszą formą może być dobrowolne przekazywanie napiwków, które znane jest najlepiej z kanałów video i streamów gier.

W internecie działa wiele stron, na których możemy się zalogować i skorzystać z systemu przyjmowania płatności. Np. przelewem czy kartą płatniczą. Do ciekawych form dotacji należy również programy patronackie. Dzięki nim w zamian za pieniądze oferować możemy dodatkowe materiały niepublikowane czy konkretne profity takie jak rozmowa, czy spotkania autorskie w mniejszym gronie.

O wsparcie bloga możemy prosić też, podając numer konta lub PayPal, co czyni wielu blogerów. Niezależnie jednak od metody wsparcia, jeśli poprosimy o datki czy napiwki na prowadzenie bloga oraz jego rozwój, w większości przypadków otrzymamy takie wsparcie.

Zarabiaj razem z nami ! Kliknij

Jak zarabiać online

Jak zarabiać na blogu dzięki reklamom

Drugim sposobem na zarabianie na blogu są reklamy na stronie internetowej. W sieci istnieje wiele programów reklamowych takich jak np. Google AdSense. Możemy się do nich zgłosić i zaoferować chęć emitowania reklam za opłatą. W zależności od tego, jaki mamy ruch i ilu użytkowników będzie odwiedzało naszą witrynę, możemy zarobić konkretne pieniądze. Choć nie będą to duże sumy, jeśli nie mamy wielu odwiedzających, to w dalszym ciągu darmowy przychód, który nie wymaga od nas żadnej aktywności, jest bardzo przydatny.

Reklamy możemy umieścić np. na bocznych panelach, na górnej części bloga czy w artykułach. Do wyboru mamy różne wielkości, typy i formy reklam oraz wiele programów reklamowych z różnymi stawkami i typami rozliczenia np. za wyświetlenie czy klik w reklamę.

Jak zarabiać na blogu w programach partnerskich

Programy partnerskie (programy afiliacyjne) to jedne z najciekawszych sposobów zarabiania na blogu.Łączą one w sobie płatne reklamy i sprzedawanie produktu. Afiliacja polega na polecaniu produktów lub usług oraz zarabianie na tym, jeśli ktoś skorzysta z oferty przez nas reklamowanej. W tej opcji otrzymać możemy nawet kilkanaście do kilkuset złotych. Dana osoba musi jedynie kliknąć w nasz baner reklamowy i skorzysta z danego produktu.

Banery takie możemy umieszczać w różnych częściach bloga. W sieci istnieje wiele programów partnerskich. Możemy w nich wybierać produkty z danej kategorii, które chcemy reklamować, np. konta bankowe czy ubezpieczenia i kosmetyki, a następnie publikować reklamy tych produktów u siebie na blogu.

W ciągu miesiąca wiele osób – naszych czytelników i fanów może skorzystać z takiej reklamy. My będziemy mogli zarobić spore sumy pieniędzy. Im będziemy posiadać więcej odbiorców i czytelników, tym większy zarobek z takiego rozwiązania.

Udział w programach partnerskich jest darmowy oraz bardzo prosty a samo zarabianie możemy uruchomić w ciągu kilkunastu minut. Listę sprawdzonych programów afiliacyjnych znajdziecie tutaj: Programy partnerskie.

Artykuły sponsorowane i influencer marketing

Te rodzaje zarabiania na blogu przeznaczone są dla osób, które posiadają dużą grupę fanów czy odbiorców. Choć nie jest łatwo spełnić ten warunek, jeśli go już spełnimy, otwierają się przed nami nowe możliwości. Jeśli nasze wpisy czyta wiele osób, możemy w zamian za opłatę umożliwić publikowane na swoim blogu wpisów sponsorowanych bądź pozostać influencerem i reklamować dane marki w zamian za pieniądze.

Teksty sponsorowane to tekst tematyczne, które zawierają przydatną i ciekawą wiedzę dla odbiorców. Posiadają też subtelną reklamę np. w postaci nawiązania w tekście do konkretnej firmy wraz z linkiem. Wiele osób poszukuje tematycznych blogów do publikacji artykułów sponsorowanych i zwiększania swego zasięgu oraz rozpoznawalności.

Będąc influencerem, możemy reklamować swój blog na portalach dla influencerów gdzie reklamodawcy na podstawie platformy, ilości odwiedzających i ceny za promocję wybierają konkretne osoby. Gdy nawiążemy współpracę z takimi osobami, w zamian za pieniądze, możemy oferować np. używanie ich produktów w naszych wpisach lub wręcz ich testowanie i otwarte promowanie. Taki rodzaj zarabiania pieniędzy zależy jedynie od nas i jest bardzo korzystny pod względem finansowym.

Jak zarabiać na blogu sprzedając płatne materiały

Jeśli prowadzimy bloga w danej kategorii, możemy również publikować odpłatne materiały, kursy czy poradniki które można kupić, czy odblokować na naszej stronie np. przy pomocy mikropłatności. Mogą być to tipy, poradniki, e-booki czy raporty lub produkty cyfrowe. To bardzo ciekawa forma zarabiania, gdyż możemy publikować wiele rodzajów materiałów np. od dodatkowych treści po specjalistyczną wiedzę tematyczną. Możemy też samodzielnie określać cenę takich materiałów, która będzie dostosowana do naszych fanów.

Jak zarabiać na blogu sprzedając własne produkty

Ciekawym sposobem na zarabianie na własnym blogu może być sprzedaż własnych produktów lub oferowanie ich w ramach mini sklepu. Wiele osób — zwłaszcza naszych fanów zainteresuje się takim sklepem i będzie ciekawa, jakie produkty sprzedajemy. Do zachęcania do kupowania możemy wykorzystać również naszą popularność. Wiele osób skorzysta z naszego sklepu, gdyż nas lubi i nam ufa.

Jeśli sprzedajemy własne produkty na stronach zewnętrznych np. koszulki czy akcesoria na portalach sprzedażowych, warto umieść odpowiednią reklamę na specjalnych banerach. Spora część czytelników z chęcią skorzysta z takiej oferty, a my będziemy mogli zarabiać dodatkowe fundusze.

Jeśli samodzielnie nie prowadzimy żadnego sklepu internetowego i nie sprzedajemy własnych produktów, możemy nawiązać współpracę z konkretnym sklepem internetowym, który działa w tej samej branży co my i możemy pobierać np. procent od wygenerowanych sprzedaży czy stałą opłatę za wynajęcie reklamy danemu sklepowi internetowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi